Bob Marley

Enigma Bob Marley – rozbor dle astropsychologie

Jsem více Evropanka nežli Češka. A asi se něco přihodilo v mém DNA, protože mám v sobě divokost, která s tou evropskou nemá moc společného. Nicméně odhodlat se napsat o Marlym, na kterém je tak lehké si vylámat zuby, se rovná docela drzosti. Pro mě osobně je to zatím asi ta největší výzva. Ještě větší než byl rozbor dle astropsychologie o Kobeinovi z Nirvany.

Rasistickým, konzervativním očkem, jež v sobě nemám, ale jehož existenci si u mnoha lidí bytostně uvědomuji, je velmi lehké se na Boba Marleyho podívat, jako na bezstarostného huliče. Jenže jeho život nebyl bezstarostnou poutí, jen souhrnem náhod a štěstí. Z jeho strany mělo vždy vše jasný směr a promyšlený záměr, která nebyl dán jen Jahem a už vůbec ne hulením trávy.

Bob Marley byl neskrývaně ambiciózní ve svých vizích, ve své touze zcela přímočaře vyjadřovat pravdu díky své hudbě a promyšleně budovat svůj odkaz, který by vtisknul testament jeho výkonu a ideálů, jež by přežily a za které by si navíc získal skutečné ocenění druhých, i když o to mu prvotně nešlo. Činil tak kvůli tomu, že jedině ty nejvyšší ideály, pro ten nejvyšší smysl, mohou naplnit jeho víru.

Bob při realizaci svých plánů a ambic opravdu nestrpěl moc nesmysly a slabosti, protože jeho představy směrem k výkonu byly náročné – a to i vůči druhým. Nebyl ani omylem líný a mohly se u něj spíše projevovat sklony k přepracování. Kdo by to do něj řekl…? Ano, tolik předsudků můžeme mít jen na základě toho, že je někdo černoch z Jamajky.

Skutečnost, že pro něj svoboda byla tou nejcennější veličinou v životě má logický důvod, který můžeme najít v jeho charakteru. Je za ním nehraná touha po toleranci, svobodě: víry, vzhledu, stylu života, potřebě po humánnosti bez násilí, liberálnosti ve smyslu stejných práv pro všechny (včetně rovnosti pohlaví). Bob Marley byl ze své přirozenosti intelektuálně – analyticky zaměřeným, velkým idealistou a opět to není dáno jen jeho vírou. Ta to jen podpořila. Právě z jeho vizí a ideálů pramení jeho moudrost.

Jenže, když žijete v prostředí a v době, kde rovnost, svoboda není zrovna populární, už jen fakt, že o ni neskrytě usilujete, vás může posunut na úroveň provokativního, nezkrotného buřiče – revolucionáře. I když mu nešlo objektivně o vůbec nic špatného. Jenže Bob Marley měl talent, kdy dokázal oslovit všechny strany díky své schopnosti projevit zcela individuální přístup a zájem o jejich osobu (i když neosobní). A dodat jim tak pocit, že jsou důležití už jen díky své prosté existenci. Navíc dokázal najít společné vize pro všechny, nadchnout je, spolupracovat s nimi a tím vše propojit do opakovaně úspěšných výsledků. Měl vrozený talent inspirovat druhé, motivovat je usilovat o vyšší cíle.

Díky spojení jeho víry s osobními ideály, se jeho zcela pragmatické nutkání potom zlepšit, formovat život a změnit v něm to, co nebylo funkční, stalo doslova čestným posláním, pro které byl ochotný bojovat a hodně pro něj pracovat.

Proč je Bob Marley enigma?

Bob Marley je tak trochu enigmou, protože i posuzovat jeho charakter pouze na základě jeho vysokých ideálů, je stále povrchní. Bob Marley měl v sobě velkou hloubku, která byla spojená s citlivostí jeho duše. Proto se jej dotýkala nespravedlnost, křivda, utrpení bezbranných, nedostatek loajality a nečestnost. A zároveň díky této citlivosti měl přirozenou potřebu prozkoumávat hloubku života a jeho smysl.

Jeho duše neměla problém poddat se různorodým, hlubokým momentům (představám), prožít je skrytě do morku kosti, kdy na základě této zkušenosti pak instinktivně transformoval, měnil vše do podoby, aby to bylo v jeho vnímání naplňující (ve své intenzitě), opravdové (pravdivé). Tímto způsobem transformoval i vlastní identitu.

I přes své ideály si v sobě nesl vrozenou zkušenost, že život provází bolest. Za úsměvy druhých i těch blízkých, se může schovávat faleš, lež a zrada. Když se tak v realitě skutečně stalo, velmi hluboce se to jeho osoby dotýkalo a působilo mu emocionální bolest ne-li úzkosti. V ten moment se cítil na skutečném dně. Ve své podstatě toto nastavení už od dětství způsobovalo, že byl často ve střehu, druhé skrytě prověřoval a měl sklony vnitřně zpochybňovávat jejich motivy. Nelze to ale vnímat, jako iracionální přístup, když vezmeme v potaz podmínky, v kterých dospíval a žil. Jeho nedůvěra nebyla extrémní, protože jeho ideály, obecně víra v dobro, spolupráce s druhými na společných cílech, jej mohla a dokázala na okamžik ve špatném slova smyslu zaslepit. Byla to ale právě ta víra v dobro a s ní spojené ideály, jež mu pomáhaly zároveň udržet naději v těžkých časech.

Chcete odhalit tajemství, jak poznat nevyrovnaný protějšek? Získejte 30 min online kurz zdarma! Získat jej můžete zde.

Bob Marley měl v sobě pochopitelně vášeň pro lásku, sex, život a díky svému egu rád následoval jakékoliv při nejmenším zábavné – hravé, či ještě lépe vzrušující, nevyzpytatelné, náročné, dobrodružné výzvy, jež oslovily jeho srdce, kdy v tom směru opravdu nechtěl být omezován. Dostatečně vzrušující atmosféra, prostředí plné akce, pro něj bylo doslova, jako domácí hřiště, kde chtěl podnikat své průkopnické výpravy za novými cíli.

Jaké byly slabosti Boba?

Jeho ego způsobovalo, že chtěl být přirozeným vůdcem druhých – i těch nejbližších. Jeho charismatický charakter mu k tomu propůjčoval veškeré kvality. Nicméně i přes svého Jaha byl stále jen nedokonalým člověkem, který měl díky své ješitnosti rád, když k němu druzí vzhlíželi. To mu imponovalo a byla to trochu upřímně jeho slabost. Jeho vize jej mohly navíc činit tvrdohlavým, jenže bez toho by nic nedokázal. Když se někdo dotknul jeho povědomí o vlastní ceně, projevil se u něj pěkně čirý vztek.

Na závěr si musím položit otázku, pokud by tak inspirativní člověk nezemřel tolik mladý, dokázal by toho ještě více..? Pokud se zamyslíte nad jeho charakterem, dojde vám, že dokázal opravdu vše, co chtěl a ve velmi krátkém čase… A proto neměl problém odejít. Věděl, že za sebou zanechal stopu, která bude analyzována i za dalších 100 let a připomínat jeho nesmazatelný odkaz lidskosti a ideálů, jež mají smysl a jsou platné navždy.

Doufám, že se vám tato krátká ukázka rozboru dle astropsychologielíbila. Brzy se můžete těšit na další.

Získejte okamžitý přístup k mimořádným slevám, exkluzivním videím, radám pro osobní rozvoj, vztahy a mnoho dalšího. Jako dárek získáte 10% slevu na všechny služby! Navíc se dozvíte jako první o nových rozborech slavných osobností. Přihlaste se k odběru.. > zde

A autorce: Jmenuji se Mirka Bittner a na profesionální úrovni se astropsychologii a koučinku věnuji 14 let. Rozebírání lidí je má obrovská vášeň, kterou „trpím“ už od dětství. V kombinaci s mou velkou emocionální inteligencí přináší rozbory s výsledky, které lidem berou doslova slova z úst. Miluji pomáhat s transformaci života a díky mému přístupu se transformace u druhých děje rychle, efektivně a na hluboké úrovni.