Zpěvák Karel Gott

Něžný Karel Gott – rozbor charakteru dle astropsychologie

Karel Gott – Každá země má nějakého krále hudby. Má jej Brazílie, Portugalsko, Spojené království stejně, jako Česko. Nikdy by mě nenapadlo, že se chopím rozboru našeho krále hudby. Prosím „neutraťte mě“ :-), on pro mě není král hudby. Ovšem komu by to vadilo, když se tento článek nevěnuje jeho hudební prezentaci, ale rozboru jeho charakteru dle astropsychologie. Karel je pro mě osobně ztělesněním jiných veličin – o úspěchu, vlivu velmi zajímavého charakteru člověka, který by byl, ač to nerada přiznávám, okouzlující při setkání i pro mě. 🙂 Navíc nedávno jsem viděla Popelku a vzpomněla si na Karla. 

Úvodem, Karlem jsem takřka netknutá. Nikdy jsem o něm neviděla film, dokument, nečetla o něm knihu. Mám jen velmi chabé ponětí o prolétnutí jeho jména v pár titulech v médiích. Můj rozbor je tedy postaven pouze na základě rozboru jeho charakteru dle astropsychologie. Snažím se být co nejvíce objektivní, nemám důvod k podceňování jeho osoby, ani ke zveličování.

Karel Gott nejen okouzlující muž

Na začátek sama sobě položím otázku, co je na Karlovi tak okouzlujícího, že by se to dotklo i mě? Ta kombinace charakteru, v níž se nese něha, citlivost, nehraná laskavost, soucit, empatie, otevřená starostlivost o druhé, s kterou bych schopen přistupovat ke všem, kteří jej potkali. A to se projevovalo nejen vše všedním životě, ale i na úrovni partnerských, přátelských vztahů. Jsem si jistá, že díky silné schopnosti empatie byl sám schopen beze slov vycítit, co po něm druzí chtějí a dát jim to. Navíc, když to bylo potřeba vhodnou motivací, ovládáním – „nastavováním druhých“ dosáhnout vytýčených cílů či přesvědčit druhé, aby mu šli na ruku. Kromě toho na podvědomé úrovni oplýval velkou zvědavostí, bystrostí, činorodostí, co jej motivovala vše kolem sebe neustále poznávat, o všem se informovat a snažit se udržet krok se světem kolem. Lidsky řečeno, on měl opravdu mladého ducha. Tím vším by mě Karel určitě okouzlil.

Proč se Karel Gott dlouho nevázal

Nicméně nikdo z nás nejsme perfektní a nebyl to ani Karel. Karel, pokud se v tom směru nenaučil korigovat, byl více náladový – ve smyslu, že se u něj mohly střídat nálady, kdy jednou chtěl být druhým velmi blízko, jindy si je držet od těla a za tím cílem se mohl všelijak vykrucovat. Mohly se u něj objevovat stavy plné melancholie, nostalgie. Důvod, proč byl po tak dlouhou dobu svobodný, mohla být i ta skutečnost, že vůči vztahům, lásce směřoval velmi vysoká – idealistická očekávání, kdy pro něj nemuselo být vůbec lehké potkat někoho, kdo byl ochoten do vztahu investovat stejně. Tím myslím ve smyslu hloubky citů, charakteru citů, péče, pozornosti, zázemí, bezpečí, něhy, vášně, kterou Karel chtěl od druhého ve stejné intenzitě. Nenalezení té „pravé“, jej mohla motivovat po určitou dobu raději nevyhledávat závazky, neboť díky tomu se pak vyhnul riziku citové bolesti, co opravdu hluboce prožíval a s tím spojenými starostmi. Karel, když se totiž rozhodnul pro vztah, chtěl investovat naprosto vše. Karel byl rafinovaný, něžný milenec, pro kterého bylo uspokojení partnerky prvořadé.

Chcete odhalit tajemství, jak poznat nevyrovnaný protějšek? Získejte 30 min online kurz zdarma! Získat jej můžete zde.

Jeho intelekt byl konzervativní, nicméně progresivní ve smyslu touhy po dosažení úspěchu, pozornosti druhých, získání jejich respektu a vytvoření osobního světa, který bude odrazem jeho představ. Dosažení úspěchu, vybudování dobrého životního standardu a získání prestiže bylo něčím na co vždy slyšel. V ten moment se mohlo na plno projevit, jak přesvědčivý, pozitivně naladěný, suverénní, ambiciózní, sebevědomý dokáže být a to v mnoha oblastech.

Ještě k tomu měl obrovský „talent“ přistupovat ke každému individuálně – i na poli seberealizace. Druhé dokázal neskutečně motivovat, oceňovat a tím z nich dodat to nejlepší. V ideálním případě byl schopen díky svému vnitřnímu realismu, logice a objektivitě schopen pohlížet na své ideály, očekávání reálně. To jej vždy drželo „při zemi“ a v pokoře k druhým. Pokud by to nedokázal, mohl mít tendence povyšovat se nad druhé, všelijak je komandovat, organizovat, vnucovat jim své názory a dramaticky se rozčilovat, jakmile by nebylo po jeho.

Po čem Karel Gott toužil ve vztahu

Díky citlivosti toužil po hlubokém splynutí, přijetí od druhých či alespoň dosažení pocitu, že někam či k něčemu patří. Pocity hlubokého sdílení, sepětí a přijetí pro něj musely být doslova opojné, neboť ty jej velmi motivovaly ze sebe dávat to nejlepší, přitahovaly jej k druhým a hluboce emocionálně naplňovaly. Jsem si jistá, že díky tom pro něj hudba a kontakt s fanoušky byl velmi uspokojující a motivoval jej podávat ty nejlepší výkony.  Jeho citlivost má ale i stinnou stránku. Každý člověk, co mu byl schopen tyto výše zmíněné pocity, atmosféru zprostředkovat s ním mohl manipulovat. Stejně jako každý, kdo v něm probudil pocit viny. Karel totiž nikdy nikomu nechtěl ublížit a to jej za určitých okolností mohlo motivovat dělat vše možné či nemožné, aby se tomu vyhnul. Karel byl přímý člověk, ale zároveň měl dovednost přizpůsobovat si pravdu a hrát všelijaké role, které mu mohly zrovna pomoci. Není v mých možnostech pro vás posoudit, co u něj častěji vyhrávalo. Ale díky jeho čestnosti, hrdosti v mysli, v přístupu směrem ke kariéře a toho, že ze své přirozenosti sám nesnášel lži a byl v citech upřímný, časté lhaní bych u něj opravdu nečekala. Pokud lhal, bylo to s cílem ochránit sebe nebo své nejbližší. Pro Karla bylo vždy důležité, aby si před druhými „zachoval tvář“ a to u něj není spojené pouze s jeho kariérou, ale především stojí na základech jeho povahy. Právě to jej mohlo motivovat přizpůsobovat – idealizovat určité věci před druhými nebo se všelijak vykrucovat, pokud se dostal do pro něj nepohodlné situace. Jeho ego bylo silné (i s ním spojené ideály) a je pochopitelné, že se jej snažil ochránit.

Jeho okouzlující charisma je spojením silné, odvážné víry v sebe s tolerantní, liberální, lidskostí a individuální přizpůsobivostí, s kterou byl schopen přistupovat ke všem a všemu na poli kariéry. Kdy za tím vším bylo velké  a přitom křehké srdce, které se odráželo v jeho něžném pohledu.

Doufám, že se vám tato krátká ukázka rozboru dle astropsychologie líbila. Brzy se můžete těšit na další.

Získejte okamžitý přístup k mimořádným slevám, exkluzivním videím, radám pro osobní rozvoj, vztahy a mnoho dalšího. Jako dárek získáte 10% slevu na všechny služby! Navíc se dozvíte jako první o nových rozborech slavných osobností. Přihlaste se k odběru.. > zde

A autorce: Jmenuji se Mirka Bittner a na profesionální úrovni se astropsychologii a koučinku věnuji 14 let. Rozebírání lidí je má obrovská vášeň, kterou „trpím“ už od dětství. V kombinaci s mou velkou emocionální inteligencí přináší rozbory s výsledky, které lidem berou doslova slova z úst. Miluji pomáhat s transformaci života a díky mému přístupu se transformace u druhých děje rychle, efektivně a na hluboké úrovni.