Kurt Cobain

Kurt Cobain – Srdce, které nedokáže nic utišit… Rozbor dle astropsychologie

Kurt Cobain a jeho srdce křičící bolestí, které nedokáže nic utišit… V jedné větě popsán život Kurta Cobaina. Ne nebojte se, napíšu toho více… Tohle je jen úvod mého malého překvapení.. Bonusu v podobě rozboru osobnosti Kurta Cobaina dle astropsychologie. Jedna fanynka si o něj řekla na mém Facebooku. „Tak tady jej máte vážená paní Jano B. :-)“.

S Kurtem mám dvě společné věci – hyperaktivnost a citlivost. Jenže u Kurta se sešla sebevražedná kombinace, kterou si doslova předurčil vlastní konec. Jak si myslíte, že to může s člověkem zcela logicky dopadnout, když dáte dohromady bipolární poruchu, hypersenzitivu a heroin? Já jsem tuhle „základní matematiku“ pochopila sama ve velmi ranném věku, beze srandy. A díky tomu jsem v životě nevyzkoušela ani trávu, natož cigaretu. Protože, když se do rukou mladého, tolik: ovlivnitelného, citlivého, rozbitého člověka, dostane cokoliv, k čemu může utíkat, uspořádá si „osobní olympiádu“.

Jak se Kurt stal tím slavným „Kurtem Cobainem“?

Při rozboru Kurta Cobaina si musím položit základní otázku, co se stalo špatně, že se Kurt Cobain stal „tím Kurtem Cobainem“? Bohužel i v tomto případě, za vším hledejte nestabilní dětství, které mělo na tak citlivé vědomí, duši, intelekt, srdce křehkého a přitom divokého, malého človíčka, velký vliv. Samozřejmě ne každý člověk musí dopadnout stejně. Jenže Kurt byl opravdu HYPERSENZITIVNÍ. On té citlivosti dostal doslova plný oceán, nepodléhající „globálnímu oteplování“. A když jste takto citlivý člověk, vše si už od mala berete velmi k srdci, ve všem se patláte, vše rozebíráte. Dotknou se vás věci, které se druhých vůbec nedotýkají. Ublíží vám veškerá neohleduplnost, necitlivost, nespravedlnost, hrubost, kritika vaší osoby, jež povede k tomu, že se začnete přizpůsobovat, abyste přežili. Jenže tím potlačíte sebe a uvězníte v sobě všechnu to bolest a hněv.

S jeho citlivostí byla už od mala spojená vrozená extra silná fantazie, empatie, soucit, kdy ale bohužel neměl viditelně nikoho kolem sebe, kdo by jej včas připravil na nástrahy, příkoří, bolest života a naučil jej se s tím vyrovnávat. Neměl nikoho, kdo by mu pomohl naučit se vyrovnávat s vlastními negativními pocity a sebou samotným. Neměl nikoho, kdo by mu dal včas tu péči, kterou, jako kluk tolik potřeboval.

Kurt v dětství potřeboval obrovské množství pochopení, lásky – citového propojení / sdílení a druhými,  pozornosti, podpory, bezpečí, něhy, praktického zázemí spojeného s jistotou, na kterou by se mohl alespoň trochu spoléhat, jež by jej uzemňovala. A nic z toho se mu nedostalo a v Kurtovi to mohlo s největší pravděpodobností vypěstovat pocit, že si obecně nezaslouží lásku. To pro něj muselo být velmi zničující, protože on toužil být oblíbeným dítětem, kamarádem… apod.

Zajímá vás váš hloubkový astrorozbor (nevšední horoskop) o více nežli 30 stránkách ? Jako jediný, individuální horoskop na trhu obsahuje konkrétní, funkční rady, jak zlepšit svůj život a konzultaci v ceně! Více informací o něm najdete > zde

Odhalíte své priority, hodnoty a postoje na všech úrovních a získáte praktické rady ke změně vašeho života. Věřte mi, tento jedinečný nástroj astropsychologie vám otevře oči a pomůže vám dosáhnout skutečného osobního rozvoje a spokojenosti. Objednejte si svůj astrorozbor ještě dnes a začněte objevovat skrytý potenciál své osobnosti!

Kurt byl člověkem, který si v reakci na to zcela logicky vybral svůj negativní, vrozený, obranný mechanismus – uzavírání se do sebe, únik z reality (v lepším případě jen do vlastního světa, v horším případě k nebezpečným aktivitám), od svých pocitů, úzkostí, problémů, starostí, protože ostatně nikdy nepoznal nic lepšího. A bohužel našel skvělý únik, který mu pomáhal dostat se do stavu, kdy byl naprosto „vypnutý“.

Na čem všem měl Kurt Cobain závislosti

Kurt měl sklony k citové závislosti na partnerkách, lhaní, manipulaci, kdy to vše bylo pochopitelně ještě o to více zesíleno požíváním drog. Bohužel drogy zároveň zesilovaly jeho vrozené sklony k úzkostem, depresím a to v tento moment raději ani neberu v potaz efekt bipolární poruchy.

Bohužel jeho vrozené sklony, vypracovat si závislost na všem, co mu přinášelo únik do jiného světa / vypnutí, mu sice v jeho pojetí pomohlo přečkat realitu. Jenže nic z toho tuto realitu nevyřešilo.

Kurt Cobain by se nestal „tím Kurtem Cobainem, co skončil s prostřelenou hlavou“, když by se včas popasoval se svými traumaty z dětství, a naučil se žít v realitě života se svými velmi rozmanitými, barevnými emocemi. To by obnášelo nejen léčení jeho drogové závislosti, ale i to, aby se naučil ovládat své emoce. Opak totiž doslova nahrává úzkostem a dalšímu, s čím měl problémy.

Faktem je, že, když by se zmíněným popasoval, jeho hudební, umělecký projev by určitě vypadal jinak (možná by se ani hudebníkem nestal a věnoval by se jinému umění či jinak obecně prospěšné aktivitě).

Nicméně vliv, který stvořil novou éru, historii, jež bude navždy nesmazatelně zapsaná, jako „nesmrtelná“, protože jak sám Kurt Cobain prohlásil „Je lepší shořet, než vyhasnout“.., vytvořil nesmazatelné dílo za cenu, že on sám „shořel“, neboť se dostal do cyklu něčeho, čemu šel za nezájmu druhých naproti už od dětství. A je to lidsky škoda. Když by se vše stalo jinak, svět by možná nedostal Nirvanu. Ovšem jeden lidský život by vypadal jinak.

Jeho vrozená nezištnost, laskavost, soucit, empatie mohla vykonat mnoho dobrého. Měl vrozenou schopnost napojit se na pocity druhých, jejich bolest, vytvořit pro ně bezpečnou atmosféru a mluvit k nim speciálním neverbálním „jazykem“, kterému rozuměli jen oni. Měl dar velmi barvité, originální fantazie. Byl vrozeně něžným romantikem a člověkem, který nemiloval konflikty, ale naopak pohodu, klid a mír.

Narodil se s vrozenými ambicemi v podobě vytvořit ze svého života něco intenzivně naplňujícího a měl by k tomu dostatek energie, síly a odvahy, když by zdravým způsobem překonal svou nesmělost. Díky všemu zmíněnému to u něj ale přerostlo do destruktivní podoby, kdy závislost to veškeré dobro zabila. A protože něco v něm mělo stále i přesto vše ponětí o realitě, začal nenávidět nejen sebe, ale i svůj život.

Ne každý nevinný „anděl“, který přijde na tento svět, je stvořen pro jeho zlo…

A ne každý oduševnělý muž, který se narodí na tomto světě, unese jeho hrubost ve společnosti, kde musí vše působit až toxicky chlapsky..

Doufám, že se vám má krátká ukázka rozboru dle astropsychologie líbila, brzy se můžete těšit na další.

Získejte okamžitý přístup k mimořádným slevám, exkluzivním videím, radám pro osobní rozvoj, vztahy a mnoho dalšího. Jako dárek získáte 10% slevu na všechny služby! Navíc se dozvíte jako první o nových rozborech slavných osobností. Přihlaste se k odběru.. > zde

A autorce: Jmenuji se Mirka Bittner a na profesionální úrovni se astropsychologii a koučinku věnuji 14 let. Rozebírání lidí je má obrovská vášeň, kterou „trpím“ už od dětství. V kombinaci s mou velkou emocionální inteligencí přináší výsledky, které lidem berou doslova slova z úst.

Kurt Cobain