Michael Jackson

Michael Jackson a jeho tabu – rozbor dle astropsychologie

Michael Jackson provázel mnoho z nás doslova už od narození. A je jedno, jestli jste jej měli či neměli rádi, museli jste si zkrátka zvyknout. Já mám na Michaela dvě intenzivní vzpomínky. První, když jsem jej hltala, jako asi šestiletá holčička u televize, kdy následně otec spražil mé viditelné nadšení konstatováním, že to je opice. Ano, před 30 lety byl v ČR ještě větší rasismus. Tato slova způsobila, že jsem si vnitřně zakázala vztah s černochem a zařadila jej do škatulky „zapovězené“. Stejně to nefungovalo. Druhá vzpomínka, byl jeho koncert v ČR, proč? To se dozvíte v článku..

Má role nepřísluší v tom nikoho soudit, protože nejsem soudce nejvyšší – Bůh. Ale mohu pro vás odkrýt zákoutí jeho osobnosti, jako vždy díky astropsychologii. Na osobnost Michaela Jacksona existuje více názorů, pohledů. On si za to Michael Jackson opravdu mohl trochu sám. Byl to skvělý herec mnoha životních rolí. Faktem je, že se své role vždy snažil sehrát, co nejlépe – dokud to jen šlo.

Dětská hravost Michaela Jacksona byla nepředstíraná. Jeho naivní dětinskost byla nehraná. Proč? Protože to byl velký idealista, jež miloval spontánní zábavu, vrušení v životě dle jeho vysokých představ (dle toho, co mu dovolila peněženka). Miloval rozdávat úsměvy, podporovat své nejbližší – motivovat je k činům, rozvoji. To vše ostře osciluje v jeho vrozeném, neuvěřitelně smyslném charisma, kdy dokázal bez okolků zahrát typ muže s velkým M (odvážného, romantického, vášnivého, silného, čestného.). Tyto dvě polohy mu byly blízké. Už se ale asi nikdy nedozvíme, do jaké míry ta druhá poloha byla reálná. I když já na to mám svoji teorii, jež podpořím později i slovy.

Ani se nechci zaobírat tím, že byl neuvěřitelné ambiciózní, ctižádostivý a v oblasti kariéry velkým, vytrvalým, pracovitým dříčem a vizionářem. Narodil se s tím.. Raději se zaměřím právě na jeho ideály, jež se projektovaly do jeho myšlení a prožívání. Tyto ideály způsobovaly jeho náročná očekávání hraničící až s naivní pohádkou, kterou si pro sebe pravidelně tvořil a prakticky naplňoval i v reálném životě. Důvodem je, že Michael si vždy toužil stvořit vlastní svět, který by odpovídal přesně jeho představám a do toho světa zasadit i další (nedokonalé) lidské bytosti. V tomto světě si mohl dovolit být naplno tvořivý, svůj a měl nad ním plnou kontrolu. Právě  v tom spatřoval pro sebe jistotu, hmatatelnou hodnotu a nerad na daném stavu pak něco měnil, natož, že by se toho rád vzdával.

Proč si Michael Jackson kupoval druhé

Pokud někoho miloval / měl rád, jeho srdce mu z jeho přirozenosti velelo, získávat si jeho náklonnost i prostřednictvím neskutečné štědrosti v podobě mnoha gest, darů, jež by šlo označit za kupování náklonnosti, loajality a všeho, oč mu šlo. On to takto ale vůbec nevnímal. Vnímal to, jako zasloužené oceňování druhého. Navíc byl velmi ochranitelsky založený vůči svým nejbližším, neboť i pro ně chtěl vytvořit svět, kde se budou moci relativně svobodně rozvíjet, bavit se.

Láska v jeho podání musela být dramatická, romantická, velká, plná gest, nápadnosti a o projevech jeho šlechetnosti. Ovšem, i když byla plná tak velkých činů, neznamená, že byla vždy hluboká. Protože díky skutečnosti, v které žil a přístupu, jež měl, musel trpět obtížemi ukázat své obyčejné já obsahující slabosti, zranitelnost. V tom sehrávala svoji roli jeho vrozená pýcha, ješitnost, jestliže ji neměl pod kontrolou. Je rovněž otázkou, jestli svět jeho slabosti vůbec vidět chtěl.. Pokud se do toho ještě motaly jeho pochybnosti o vlastní hodnotě (a buďte si jistí, že motaly), činil se v podstatě emocionálně nepřístupným pro hluboký, emocionální závazek. Jiskra pramenící z povrchní zamilovanosti, vlastní fantazie, kam tak rád unikal, či sex jej mohly bavit po určitou dobu více. Bohužel tento přístup měl negativní důsledek v podobě jeho velké osamělosti.

Michael Jackson

Dokud a pokud ještě věřil v obyčejnou lásku, neustále ji mohl provázet stín v podobě jeho touhy po kontrole milovaného subjektu, kterému v horším případě organizoval život, dirigoval jej. Ráda bych dodala, že za tím účelem vždy potřebujete mít někoho na druhé straně, kdo vám to dovolí.. V tom nejlepším případě tyto uvedené sklony korigovala jeho vrozená empatie a nechuť někomu působit i tu sebemenší bolest.

V tom zcela nejhorším případě se vůči milovanému projevoval majetnicky, žárlivě, panovačně, afektovaně a se zbrklou agresivitou šlapal po pocitech druhého, jež měl problémy si uvědomit, neboť byl tolik zahleděný do sebe, svých tužeb, své perspektivy. Jestliže druzí nenaplňovaly jeho naivní ideály, vysoká očekávání, mohl se je k tomu snažit dokonce nátlakem donutit.

Zajímá vás váš hloubkový astrorozbor (nevšední horoskop) o více nežli 30 stránkách ? Jako jediný, individuální horoskop na trhu obsahuje konkrétní, funkční rady, jak zlepšit svůj život a 30 minutovou konzultaci v ceně! Více informací o něm najdete > zde.

Odhalíte své priority, hodnoty a postoje na všech úrovních a získáte praktické rady ke změně vašeho života. Věřte mi, tento jedinečný nástroj astropsychologie vám otevře oči, pomůže vám dosáhnout efektivního osobního rozvoje a spokojenosti. Objednejte si svůj astrorozbor ještě dnes a začněte objevovat skrytý potenciál své osobnosti!

Ovšem Michael Jackson měl polohu i „usměvavého, okouzlujícího sluníčka“, klidného pohodáře. Takže pro něj nebylo opravdu obtížné získat si druhé za každé situace, a ještě jim svou pozorností dodávat pocit, jak jsou proto výjimeční. V tom nejlepším případě byl Michael romantickým, vášnivým mužem, který na protějšek nahlížel rovnocenně, zdravě jej ctil a respektoval jeho zájmy, pocity i prostor, a miloval jej loajálně se všemi jeho nedostatky. V tom ohledu neměl dvojí metr. Jenže, jestliže to tak bylo, jak je potom možné, že mu žádný vztah nevydržel?

Křehké ego Michaela Jacksona

Ego Michaela Jacksona bylo ve své podstatě velmi křehké, neboť jeho duše byla přecitlivělá, a proto lehce ovlivnitelná, důvěřivá a ochotná přinášet oběti – někdy bezpodmínečně, někdy to mohlo být rovněž v zájmu toho, aby byl druhými oblíbený. Velmi záleží na tom, jak to měl v sobě vypořádané.

Jeho duše bylo poměrně lehké se dotknout, probudit jeho představivost a hluboké pocity, jež skrýval. Jeho cit pro utrpení, znevýhodnění, nespravedlnost, nelidskost, nebyl nijak hraný. Jeho touha po nalezení bezpečného zázemí (ochrany před světem, kam by mohl unikat) a potřeba vytvářet příjemné, bezpečné podmínky rovněž pro druhé, být prospěšný světu, nebylo hrané a mohl být proto zneužíván druhými. Jenže jeho duše mohla lehce sklouznout k lítostivosti, k vlastní neschopnosti čelit bolestné realitě, jež dokázal dlouhodobě popírat. A jeho oběti mohly ve skutečnosti zastírat zájem manipulovat s druhými. Když se přeci obětujete, zasloužíte si vděk druhých..

Michael Jakcson

Michael měl v sobě dvě extrémní polohy, které prezentoval širší společnosti v duchu, že je má vybalancovány. Extrémní z toho důvodu, že uvnitř něj neustále sváděl boj nezištný soucit, určitá naivita, empatie s velikášstvím, osobní sebestředností a určitou mírou sobectví. A bylo na jeho svobodné vůli, zda a co s tím dělal. Pokud s tím nedělal nic, mělo to za následek při nejmenším jeho nestabilitu, úzkosti.

Pamatujete si ještě, že jsem se v počátku rozboru zmiňovala o dvou intenzivních vzpomínkách? V době, kdy měl Michael Jackson koncert v Česku, má sestra pracovala v daném hotelu. A snad každý zaměstnanec věděl, že si Michael Jackson skutečně vedl do svého hotelového apartmá malé kluky. Nebyla to fáma. Nikdo z nás neví, co se tam dělo, zda si jeho dětinská identita našla pro sebe rovnocenného parťáka. Já k tomu mohu napsat jen to, Michael Jackson byl velký požitkář obecně, rád si užíval hmatatelných, smyslových stimulů a nemusel v tom ohledu znát hranic či míry. Neumím vám říci, jestli to bylo cílené na dospělé ženy, děti, muže..

Dle mého názoru se minimálně v jeho sexuálních představách odrážela potřeba po kontrole subjektu. Ovšem tyto představy nemusí být realizovány vůbec ve skutečnosti. Zároveň představy mohou být nekonečné. Michael mohl časem na realitu svého sexuálního života zcela rezignovat právě díky zklamání v lásce, či traumatu z minulosti, anebo také nemusel..

„Každý člověk má nějakou slabost. A tajemství, která většina lidí skrývá, se týká vlastní intimity a s ní spojená případná tabu, jež nás může činit zranitelnými.. A Michael Jackson v tom směru nebyl odlišný“. Byla by chyba myslet si, že byl..

Doufám, že se vám tato krátká ukázka rozboru dle astropsychologie líbila. Brzy se můžete těšit na další.

Získejte okamžitý přístup k mimořádným slevám, exkluzivním videím, radám pro osobní rozvoj, vztahy a mnoho dalšího. Jako dárek získáte 10% slevu na všechny služby! Navíc se dozvíte jako první o nových rozborech slavných osobností. Přihlaste se k odběru.. > zde

A autorce: Jmenuji se Mirka Bittner a na profesionální úrovni se astropsychologii a koučinku věnuji 14 let. Rozebírání lidí je má obrovská vášeň, kterou „trpím“ už od dětství. V kombinaci s mou velkou emocionální inteligencí přináší rozbory s výsledky, které lidem berou doslova slova z úst. Miluji pomáhat s transformaci života a díky mému přístupu se transformace u druhých děje rychle, efektivně a na hluboké úrovni.