Geriatrická matka mladší manžel

Mladší manžel, geriatrická matka

Když vygooglíte „geriatrická matka“, vyskočí na vás například „Co musíte vydržet, když otěhotníte pozdě“, zní, jako odstrašující, trestající titulek pro každou ženu nad 35 let. Když jsem se dozvěděla, že jsem geriatrická matka, chtělo se mi smát, ale nakonec jsem toho využila ke svému dobru.. Tento článek bude upřímnou zpovědí a vhledem do života jednoho lidského příběhu, který má za cíl dodat odvahu nejen všem „geriatrickým matkám“, ale rovněž všem nezadaným ženám kolem 40ti.

Pokud se dostanete do bodu, kdy vám dojde, že „seznamovací trh“ ve vaší věkové kategorii, je stejně řídký, jako porost prince Williama, možná konečně seberete odvahu (měli byste), a vydáte se do vod mladších partnerů. Faktem je, někteří jsou ještě tvární, neopotřebovaní, mají energii, radost ze života, a hlavně řada jich je už naučená doma pomáhat. Já jsem se směrem – mladší partner nakonec neplánovaně vydala. Svatba se konala s o 5 let mladším partnerem. Jak nám to klape? Zamiloval se do mě tolik, že se naučil za 4 měsíce anglicky. Zaujal mě na seznamce na první pohled, na první pohled jsem se zamilovala, a on rozhodně nestál ve svém zájmu stranou – naopak. Ale nějakou chvilku si myslel, že někdo, jako já ani nemůže existovat, a bál se, že si celou dobu povídá s nějakým fejkem chlapa, co si hraje na ženu.

Mám velkou výhodu – rozebírám lidi, a tak jsem si vydindala jeho datum narození ještě před tím nežli se za mnou 400 km rozjel, abych si ověřila naši souhru a perspektivu dle partnerského astrorozboru. Samozřejmě se mě zeptal, proč to chci, neměla jsem problém jít s pravdou ven, a on neměl problém to chápat. Sám se mě vyptával na vše možné i nemožné. A tak to má přesně být… Zájem z obou stran.

Nemít děti, je to problém?

Už od počátku věděl, že mít spolu rodinu by mohl být hypotetický problém kvůli mému věku. Nikdy jsem mu v ničem nelhala. Navíc jsem přiznala, že jsem niky necítila nějaké „biologické hodiny“, natož měla baby horečku. To mě hodně minulo. Mohla bych být kvůli tomu zařazená mezi typické kariéristky…? Ale proč to nazývat tak hanlivě? Já si zkrátka vždy uvědomovala, jako žena mám více rolí nežli jen dvě – porodit a být rodičem. Velmi ráda jsem budovala svou kariéru, užívala si života a nelituji ničeho v tom směru. Můj tehdy ještě partner věděl, že jsou v tom směru dveře otevřené, ovšem s otazníkem. On si s tím ale nedělal žádné starosti. V jeho pohledu měl jasno, když si to bude příroda (Bůh) přát, on bude rád. Když ne, chce mě stejně.

A pak se jednoho dne z rakoviny, kterou jsem si myslela, jak možná trpím, vyklubalo těhotenství. Teď má manžel doma 3 slečny – když počítám i tu čtyřnohou. Bylo to neplánované, tehdy ještě partner se nezalekl, a já tak mohu dnes s radostí krůček po kroku praktikovat můj pohled na život a na životní role v něm.

Vliv médií na náš pohled

Každý den se na nás starší 35 let valí články, jak jsme už staré na otěhotnění. Jak máme málo vajíček, jak máme zdravotní problémy, jak jsme v horší kondici.. No, bude mi za 6 měsíců 41 let, zdravotní problémy nemám, vajíček mám kupodivu a překvapivě dost živých a kondice jde s tím v ruku v ruce. Tak, když 6 let tancujete africký tanec z Angoly, před tím Kick Box, ono tělu asi nic moc jiného ani nezbývá nežli být v kondici. Nicméně díky těmto článkům, jsem i já uvěřila, že mít dítě po 40 letech je vlastně hodně špatný nápad a mělo by to patřit do kategorie „zapovězeno“. Houby s octem, nenechte si od nikoho napovídat, že jste na něco moc staré.. Tohle je tak individuální záležitost, že nikdo nemůže predikovat, jak to bude zrovna v tom vašem případě. Ne všechny ženy nad 35 let se potýkají s neplodností, zdravotními potížemi, a je to potřeba pouštět do éteru.. Jsem chodící důkaz, že se to netýká všech.

Po překonání několika měsíčního šoku z toho, že mé tělo může ještě otěhotnět :D, se mi v hlavě vařily teorie o životních rolích a o tom, jak si to nastavím v životě pak…Protože dle mého pohledu má žena mnoho rolí, co stojí za to naplňovat.. Pochopitelně, pokud chcete vy mít jen tu jednu, nebo dvě, je to zcela v pořádku. Nicméně ráda bych krátce vysvětlila důvod, proč je dobré mít více životních rolí. V případě, že některá role nebude najednou funkční, naplňující, máte k dispozici spoustu dalších, které ji zastoupí, což se bude pozitivně odrážet na vašem mentálním zdraví, celkové pohodě a pomůže vám to přečkat nepříznivé období.

Životní role ženy

V mém světě by žena měla mít role například kamarádky vedle toho milenky, partnerky, manželky, pracovnice (kariéra), tanečnice (dosaďte si jiný koníček), chovatelky (když má domácího mazlíčka) a případně, pokud chce maminky a rodiče (nevnímám to, jako povinnost ženy). Na pořadí nesejde..

Vždycky jsem věděla, že i když budu mít potomka, nehodím sexuální život stranou a s tím i partnera, protože se můj sexuální apetit nesmrskne na měnění plen. Vždycky jsem tušila, že si vydupu císařský řez, když už bych dítě měla, protože (neukamenujte mě), to pro mě bude to nejlepší řešení – a taky bylo. 7 dnů od narození jsem ušla 4 km. Devět dnů od narození, jsem mohla poprvé jemně cvičit. Žádné šití spodku, zdravotní problémy po přirozeném porodu typu dysfunkce pánevního dna, inkontinence, psychické trauma kvůli délce porodu apod. – tomu všemu jsem ukázala velké „fu※k it“. Své tělo znám velmi dobře a zcela upřímně vážná operace kolene pro mě byla 4x horší. Vím, takto to nemá každý.. Ale chci mluvit o svém příkladu, neboť tam venku může být někdo, komu tento článek pomůže.

Vždy jsem věděla, že si nemohu pořídit dítě s mužem, který by se o něj nestaral. A vždy mi bylo jasné, že začnu velmi rychle pracovat a svým slovům jsem očividně dostála. Těhotenství provází spousta známých informací typu, jak spousta žen zvrací, trpí výkyvy nálad, jak je bolí záda. Jak po těhotenství trpí špatnou pamětí. Mně samotné bylo v 5 měsíci řečeno „Že jsem v rizikové skupině a budou mě určitě bolet záda“. Nebolelo mě nic, neměla jsem výkyvy nálad, hormonální bouře. Zvracela jsem za celé těhotenství jednou, žádné zdravotní potíže se u mě neobjevily. Protože zkrátka všechny nejsme stejné….

Vlastně jsem pro sebe udělala to nejlepší, co šlo.. Mnohé názory doktorů a jejich doporučení jsem prostě vypouštěla z hlavy. Oni neznali mou historii, natož mou osobu, jako já.. Tím ovšem nepobízím nikoho se zdravotními problémy, aby neposlouchal lékaře. Mám zkušenosti ze 3 zemí. V Portugalsku a Česku jsou ženy nad 35 let považovány za geriatrické matky a je jim to dáváno najevo. Ve Francii na věk nehledí, nepředhazují jej. Nikdo mi ve Francii nepředhodil ani věk, natož národnost manžela.

Ještě před tím než se narodila naše malá, zdravá a často se usmívající piraňka, co jí minimálně za dva, mi zvědavost poručila si samozřejmě vypočítat i její astrologický radix, abych zjistila, co nás s ní čeká.. 🙂 Nyní si všichni doma nastavujeme režim a ten zasazuji do svých rolí a každý den je to sranda.. Postupně budujeme náš nový život a já děkuji každý den svému množství energie, inteligenci a síle těla, že to dávám. Pochopitelně to není lehké, ale piraňka je nekomplikovaná – chce jen hodně jíst a tím se u ní vyřeší většina situací… Jednoho dne jí odvyprávíme nejen náš úsměvný, pikantní příběh o tom, jak jsme se seznámili. Jak jsme bojovali, abychom se i jen mohli vzít, a jak jsme se společně přestěhovali do zcela nové země ještě před tím nežli se narodila, aby naše malá rodina měla hezký život. To vše nás totiž stálo mnoho sil, nervů, odvahy a práce.

Získejte ZDARMA přístup k exkluzivnímu online kurzu „Jak poznat, že je to ten pravý/á“. 30 minutový online video kurz vám přinese jasné, konkrétní a snadno srozumitelné rady, které vám pomohou ověřit, zda jste našli toho pravého / pravou a nikoliv nevyrovnaného psychopata. Tento  online video kurz navždy změní váš pohled na vztahy, neboť pro vás odkryje jakými způsoby odhalit nevyrovnaného člověka. Začněte konečně rozvíjet své vztahy správným směrem! Tento kurz můžete získat zde.

Získejte okamžitý přístup k mimořádným slevám, exkluzivním videím, radám pro osobní rozvoj, vztahy a mnoho dalšího. Jako dárek získáte 10% slevu na všechny služby! Navíc se dozvíte jako první o nových rozborech slavných osobností. Přihlaste se k odběru.. > zde

A autorce: Jmenuji se Mirka Bittner a na profesionální úrovni se astropsychologii a koučinku věnuji 14 let. Rozebírání lidí je má obrovská vášeň, kterou „trpím“ už od dětství. V kombinaci s mou velkou emocionální inteligencí přináší rozbory s výsledky, které lidem berou doslova slova z úst. Miluji pomáhat s transformaci života a díky mému přístupu se transformace u druhých děje rychle, efektivně a na hluboké úrovni.

Geriatrická matka mladší manžel